جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 22935
  تاریخ انتشار : 29 بهمن 1391 9:52
  تعداد بازدید : 720

  در همايش ترافيك پايتخت:

  دغدغه های مشترک معاون شهردار و رییس راهور تهران ؛ همه دستگاه ها در قبال ترافیک مسئولند

  همایش مشترک پلیس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با موضوع ترافیک پایتخت که به میزبانی مدیریت شهری برگزار شد، محلی برای طرح دغدغه های مشترک مسئولان این دو مجموعه بود

  آذر 1391

  به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این همایش گفت : دستگاههای زیادی در موضوع ترافیک اثرگذار هستند اما آن ها نباید خود را جزیره های مستقل بدانند.

  مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: پلیس راهور و مدیریت شهری حدود 80 درصد در وضعیت ترافیک پایتخت نقش داشته و در بهبود آن موثرند .

  وی تردد لجام گسیخته موتورسیکلت ها را یکی از اصلی ترین معضلات تهران دانست و اظهار کرد : معضل موتورسیکلت ها از مهم ترین ناهنجاری های شهری محسوب می شود .

  معاون شهردار تهران گفت: برای کاهش ترافیک باید به سمت توسعه شبکه حمل و نقل همگانی از جمله مترو و بی آرتی پیش برویم و فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی را گسترش دهیم.

  وی توسعه فرهنگ ترافیک و بهبود رفتارهای ترافیکی را از اصلی ترین راهکارهای کاهش ترافیک بر شمرد و تصریح کرد : باید دنبال راه حل هایی باشیم که با حداقل هزینه، حداکثر استفاده را ببریم تا به مقصد برسیم.

  مهندس تشکری هاشمی افزود: هر سال 400 هزار دستگاه خودروی جدید به خیابان های تهران وارد می شود که اگر آن ها را پشت سر هم قرار دهیم، طول آن ها به 2 هزار کیلومتر می رسد در حالی که طول تمام معابر تهران مجموعاً 4 هزار کیلومتر است.

  وی با تاکید بر این که نمی توانیم برای روان سازی ترافیک معجزه کنیم، اضافه کرد : دنبال یک مدل مردم محور هستیم، مدلی که بر اساس آن خیابان ها فقط برای مالکان خودروهای شخصی نیست بلکه برای همه مردم است .

  معاون شهردار تهران گفت: مشکلات اقتصادی و مسائل فرهنگی بزرگ ترین دلایل به وجود آمدن ناهنجاری هایی مانند مسافربرهای شخصی و هنجارشکنی موتورسیکلت هاست.

  وی با اعلام این که پلیس راهور و مدیریت شهری به تنهایی قادر به حل مشکل ترافیک نیستند، تاکید کرد: در زمینه حل مشکل ترافیک تهران جای خالی مجموعه هایی نظیر سازمان محیط زیست، وزارت صنایع و خودروسازان احساس می شود .

  مهندس تشکری هاشمی افزود: در موضوع ترافیک پایتخت و حل مشکل آن تنها نمی توان به پلیس راهور و مدیریت شهری  تکیه کرد چرا که سایر مجموعه ها نیز سهم و نقش به سزایی در این میان ایفاء می کنند و باید به این موضوع ورود پیدا کنند .

  معاون شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: وجود مسافربرهای شخصی تنها یک موضوع حمل و نقلی نیست بلکه یک پدیده فرهنگی و در عین حال اقتصادی است که با معیشت مردم رابطه مستقیم دارد، به این معنا که هر گاه شهروندان به لحاظ درآمد دچار مشکل شده و در مضیقه قرار می گیرند، به عنوان شغل دوم یا سوم با خودروی شخصی به جابه جایی مسافر می پردازند.

  سخنران دیگر این همایش رییس پلیس راهور تهران بزرگ بود گفت: ارتقای انضباط ترافیکی، روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن، سه محور مدیریت ترافیک پایتخت است.

  سردار حسین رحیمی افزود: برای مدیریت بهتر ترافیک پایتخت باید شورای ترافیکی در 22 منطقه شهر تهران تشکیل و جلسات این شورا به صورت مرتب و مستمر برگزار شود.

  وی ناهنجاری در رفتارهای ترافیکی را علت اصلی نا به سامانی ترافیک پایتخت دانست و اظهار کرد: برای بهبود، اصلاح و ارتقای رفتارهای ترافیکی باید برنامه ریزی های آموزشی اثرگذار داشته باشیم.

  رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برنامه های آموزشی زمان بر هستند و برای مردم فرهنگ پذیر تهران باید در زمینه فرهنگ صحیح ترافیک برنامه ریزی کرد.

  وی توقف های غیر مجاز را از مهم ترین عوامل ترافیک پایتخت دانست و تصریح کرد: به منظور ساماندهی پارک حاشیه ای باید از طریق سامان بخشی به پارکبان ها و نصب پارکومترها گام های بلندتری برداشته شود.

  سردار رحیمی افزود: حجم کارهای عمرانی در سطح شهر تهران در چند سال اخیر بسیار بالا رفته، ضمن این که هر سال 400 هزار دستگاه خودروی جدید نیز به خودروهای تهران اضافه می شود.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: همه دستگاه ها در قبال ترافیک به عنوان موضوعی کلی مسئولند و باید وظیفه خود را در این مورد آن انجام دهند و تا زمانی که هر مسئولان توپ را به زمین یکدیگر می اندازند، دردی از ترافیک تهران درمان نمی شود.

  گفتنی است در این همایش که در آستانه فصل سرما برگزار شد، معاونان ستادی و روسای مناطق پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به همراه مدیران عامل، مدیران ستادی و معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق شهرداری تهران حضور داشتند

   

  به نقل از:

  www.teraffic.tehran.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28654675
اکنون :
15