جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24456
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1392 12:5
  تعداد بازدید : 554

  برنامه ای برای اخذ مالیات از عایدی سرمایه نداریم.

  رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه سپرده های بانکی مردمی مشمول مالیات نمی شود، گفت: سپرده های بانکی جز مالیات بر عایدی سرمایه است و سازمان مالیاتی برنامه خاصی برای اخذ مالیات از عایدی سرمایه ندارد.

  بهمن 1390

  به گزارش رسانه مالیاتی ایران، علی عسکری در خصوص عملکرد سازمان امور مالیاتی در سال جهاد اقتصادی افزود: نظام مالیاتی با وجود همه مضیقه هایی که کشورهای دیگر برای ایران ایجاد کرده اند، کارکرد مناسبی داشته و با توجه به شاخص ۲۶ درصد رشد درآمدهای مالیاتی می توان نتیجه گرفت که در فضای فعلی شاخص مقبولی به دست آمده است.

   

  وی بزرگترین اقدام سازمان امور مالیاتی در سال جهاد اقتصادی را اجرای قانون دانست و تصریح کرد: در این زمینه اقدامات مناسبی انجام شده است. معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با بیان اینکه سازمان مالیاتی برنامه ای برای اخذ مالیات از عایدی سرمایه ندارد، اظهارداشت: سپرده های بانکی مردمی در نظام اقتصادی ایران جزء مالیات بر عایدی سرمایه بوده و مشمول مالیات نیست.

   

  وی با اشاره به گستردگی ظرفیت اقتصادی ایران و لزوم استفاده از پایه های مالیاتی جدید در نظام مالیاتی کشور، خاطرنشان کرد: برخی از موارد قانونی وجود دارد که باید به طور گسترده تر اجرایی شود، به عنوان مثال مواردی از قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده ظرفیت های خوبی دارد، اما تاکنون از آن به نحو مطلوبی استفاده نشده که در حال اجرایی کردن آن هستیم.

   

  به نقل از:

  www.taxnews.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28659695
اکنون :
38