جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24469
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1392 13:24
  تعداد بازدید : 446

  سخنگوی طرح تحول اقتصادی :

  41 درصد اقتصاد كشور از پرداخت مالیات معاف هستند

  آذر 1391

  به گزارش خبرنگاراقتصادی ایرنا، محمد رضا فرزین روز شنبه دربیستمین همایش تبیین طرح تحول نظام مالیاتی كه در محل مركز همایش های صداوسیما برگزار شد، افزود: هیچ اطلاعات اقتصادی برای مالیات محرمانه نیست و سازمان امور مالیاتی باید به اطلاعات مالیاتی به طور كامل دسترسی داشته باشد.

  فرزین بیان داشت: معافیت های مالیاتی باید هدفمند شود و ساختارها و بسترهای مالیاتی كشور نیز باید بازمهندسی مجدد گردد.

  از نظر وی ، در ساختار امور مالیاتی باید از حوزه محور به سمت وظیفه محوری گام برداریم و ارتباطات با مودیان مالیاتی به شكل غیرحضوری باشد . سخنگوی طرح تحول اقتصادی با اشاره به طرح تحول نظام مالیاتی گفت: طرح تحول مالیاتی شامل اصلاح نظام ها و روشها هم اكنون در حال اجرا بوده و موضوع دیگرنیز تدوین لایحه تحول نظام مالیاتی است.

  وی با اشاره به تدوین لایحه تحول نظام مالیاتی یادآور شد: برای تدوین لایحه نظام مالیاتی از دو سال پیش دست به كار شده ایم كه برای انجام این مهم جمعی از نخبگان اقتصادی كشور انتخاب شده اند. فرزین ادامه داد: كارگروه یاد شده پس از یكهزار و 500 ساعت كار پیش نویس تحول نظام مالیاتی را به دبیرخانه ارایه كرده است .

  به گفته وی، در شورای طرح تحول نظام مالیاتی اتاق های بازرگانی ایران و تهران ، سازمان های حسابرسی و اتاق های و صنعت و معدن و صنوف حضور دارند. وی عنوان كرد: از سه هفته گذشته ،پیش نویس نظام مالیاتی آماده شده و اطلاع رسانی لازم را انجام داده ایم.

  فرزین در پایان گفت: از چهارشنبه هفته گذشته بررسی مجدد لایحه در دبیرخانه به اتمام رسید و هم اكنون اصلاحیه انجام شده بر روی سایت طرح تحول نظام مالیاتی است.

  یادآور می شود: هم اكنون همایش تبیین طرح تحول نظام مالیاتی با حضور رییس جمهوری و جمع كثیری از مسئولان دولتی و سیاستگذاران حوزه های اقتصادی در مركز همایش های صداو سیما در حال برگزاری است .

   

  به نقل از :

  www.irna.ir


تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28654675
اکنون :
21